Projekt - Katedra Mody

Projekt - Katedra Mody

Dzisiaj opowiem wam, jak spędziłam swój czas na warsztatach drapowania i konstrukcji w Katedrze Mody Wydziału Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
Moim zdaniem jest to jedna z lepszych uczelni, którą mogę Wam polecić , jeśli wybieracie się na kierunek związany z projektowaniem odzieży.
Magiczne miejsce, profesjonalni wykładowcy, ja żałuje że nie było mi dane tam studiować, ale za to liznęłam trochę klimatu Katedry :)
W skład wykładowców wchodzą projektanci, którzy między czasie również tworzą swoje własne kolekcje i je sprzedają.
Uważam że jest to bardzo ważne, ponieważ poza teorią mają duże doświadczenie w branży, co jest na korzyść studentów.
Można tam spotkać doświadczonych projektantów po wyższych szkołach z projektowania w Londynie i Antwerpii.
Ja miałam zaszczyt popracować pod okiem Pani Martiny Spletlovą i Katarzyny Koperczak , oraz Thorbjorna Uldama.
Niestety nie udało mi się skończyć zadania, okazało się ono dość skomplikowane i pracochłonne. Moim zadaniem było, kilka męskich koszul udrapować na manekinie, by stworzyć coś zupełnie innego, wykorzystując w tym zadaniu części koszuli, jak np.: mankiety, kołnierze itp.  Konstrukcja sukienko-tuniki jest już wyrysowana. Teraz potrzebne są tylko teraz moje chęci i czas, by to skończyć, czyli wykroić i uszyć. Wtedy będę mogła pokazać Wam efekt końcowy, ja mam nadzieję że mi się to uda  :)

 
Jak zwykle okazało się że w Warszawie nie można się nudzić, dla mnie jedno z niewielu miejsc w Polsce gdzie dzieje się naprawdę wiele i ulice do późnych godzin tętnią życiem towarzyskim, moim ulubionym miejscem to Nowy Świat i jego indyjskie restauracje.

Były to warsztaty, które wygrałam w konkursie ,, Szyciowy Blog Roku 2012" organizowanym przez Łucznika.

Bardzo dziękuje Pani Agnieszce i Kasi za miło spędzony tam czas .

Pozdrawiam
Madame Lala :)
Copyright © 2014 Kaycat&Isabell , Blogger