Denim- Jeans - Dżins

Denim- Jeans - Dżins

       Denim- Jeans - Dżins

Kurtka - recykling / gorset - spódnica - DIY / torebka - opaska - projekt by Madame Lala / buty - DIY

Dżins (albo jak kto woli – jeans) wydaje się być nieśmiertelny. Od wielu lat projektanci znajdują dla niego nowe zastosowanie. Ani mężczyźni, ani kobiety nie wyobrażają sobie, aby w ich szafie miało zabraknąć spodni dżinsowych. Dżins po prostu jest uniwersalny.

Jak to na początku z dżinsem było

O takiej popularności dżinsu pewnie nawet nie śnił projektant pierwszych dżinsów, czyli Levi  Levi Straussa (tak – to on założył później firmę Levi Strauss & Co.). Początkowo dżinsy były przeznaczone dla robotników (głównie górników i farmerów). Po prostu  - materiał, z którego szyje się dżinsy (denim) jest niezwykle wytrzymały. Właśnie dlatego dżinsy tak genialnie sprawdziły się w pracy.
No ale o tym wiedzą już niemal wszyscy. Ale czy wiesz, że pierwotny wzór (ten z XIX wieku) przetrwał do dzisiaj w niemal niezmienionej formie? To się nazywa projekt wszechczasów!

Dżinsy ikoną mody


Nic dziwnego, że dżinsy uważane są za ikonę popkultury. Trudno jest znaleźć osobę, która nie kochałaby dżinsów. Jednak warto uważać tworząc stylizację z dżinsu – można bardzo łatwo przesadzić. Efekt niestety bywa mało ciekawy – albo kolejna nudna stylizacja, albo zlewająca się plama różnorodnych ubrań dżinsowych.

Mój sposób na dżins

Jednak nie mogłam sobie odmówić przyjemności pracy z tym materiałem J Dżins po prostu prosi się o nowe stylizacje i wykorzystanie go w nowych projektach. Dzisiaj chcę Ci przedstawić mój komplet z jeansu: spódnica, gorset i kurteczka . Jak Ci się podoba?


Całuję
Madame LaLazdjęcia - Piotr Kowalczyk
makijaż i fryzura - Krystyna i Heniu Gleń
Copyright © 2014 Kaycat&Isabell , Blogger