Batik

Batik

Mój sposób na plamy

O batiku słyszałam już nieraz. Jednak ostatnio odkryłam jego nowe zastosowanie, dzięki któremu na nowo mogę cieszyć się swoją ulubioną koszulą. No ale zacznijmy od początku.

Od czasu do czasu lubię łowić ubrania w sklepach z ubraniami z drugiej ręki. Czasem zdarzają się tam niesamowite perełki. Jedną z takich perełek była moja dżinsowa koszula: do połowy wybielona, idealna długość na lato. Często traktowałam ją jako mini sukienkę. Po prostu rewelacja.I uwierzysz, że tą rewelacyjną sukienkę wyprałam z… pomadką! Z pomadki po takim praniu zostały tylko plamy na koszuli. I nie miało znaczenia, że za koszule zapłaciłam grosze – było mi żal rozstać się z nią. Już myślałam, że trzeba będzie ją wyrzucić. Nie pomógł żaden odplamiacz, ani znane mi sposoby na wywabienie plam.
Z tą koszulą nie chciałam tak łatwo się pożegnać…

Już miałam pożegnać się z koszulą kiedy wpadł mi do głowy pomysł: BATIK! A gdyby potraktować go jako sposób na plamy? Co więcej: dzięki batikowi można stworzyć niepowtarzalne i oryginalne ubranie. W sumie i tak nie miałam już do stracenia – postanowiłam spróbować.
Batik i jego technika

Batik to technika farbowania tkanin. Wbrew pozorom wykonanie go w domu jest całkiem proste, a uzyskany efekt jest fenomenalny. Tak naprawdę wystarczy kupić barwnik (koszt to 1,50 do 3,50zł), do tego nieco sznurka, sól, woda i duży garnek i… już możesz przystąpić do dzieła. Przeważnie pisze się o technice batiku z wykorzystaniem wosku. Jednak ja wypróbowałam dużo łatwiejszą i szybszą technikę z wykorzystaniem sznurka i wyszło według mnie rewelacyjnie. A co Ty o tym myślisz? Masz ochotę spróbować urozmaicić swoją garderobę batikiem?

koszula jeansowa - DIY / biżuteria - H&M / buty - www.wholesale-dress.pl


Całuję LaLa :)Copyright © 2014 Kaycat&Isabell , Blogger