Angora czy króliczek ?


Jak wiecie nie jestem zwolenniczką robienia zakupów w Zarze, H&M, czy u innych tego typu producentów odzieży,  które do produkcji swoich produktów wykorzystują przemoc lub wyzysk.
Bo czego nie robi się dla Miecia. Chciałabym zwrócić wam uwagę i uwrażliwić na robienie świadomych zakupów. Bo czy chcecie nosić sweterki z angory ? Taka odzież powstaje miedzy innymi z futerka tegoż królika, w sposób jaki jest ono produkowane, powoduje u mnie gęsia skórkę i niechęć do ludzkości. Króliki za życia zostają pozbawiane futerka, poprzez wyrywanie go z ich skóry, w takich męczarniach dożywają 3, 4 lat. Ja już na pewno nie ubiorę sweterka z angory. Mam nadzieję że po obejrzeniu reportażu, też podejmiecie taka decyzję.
****
As you know I am not an advocate of shopping in Zara, H & M, or in other similar clothing manufacturers that produce their products to use violence or exploitation. Because this is done for Owning. I would like to draw your attention and raise awareness on making informed purchases. Because whether you want to wear angora sweaters? Such a clothing arises among others from the same rabbit fur, and in the way it is produced, makes me goose peel and a reluctance to humanity. Rabbits for fur are deprived of life, by pulling them out of their skin, in such agony they are living to 3/4 years. Certainly, I do not get dressed angora sweater. I hope that after seeing news report, also you will make such a decision.16 komentarzy:

 1. super słoneczne zdjęcia :) i cieplutki zestaw, extra

  OdpowiedzUsuń
 2. Gorgeous you look simply fab!!!!! Love your style as always xxxx That scarf looks lovely !!!
  You are welcome to check out my new post <3
  http://www.mlleepaulette.com/index.php?r=site/post&id=59

  OdpowiedzUsuń
 3. Nwet nie chcę oglądać tego filmu, a angory nigdy nie lubiłam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No filmik jest straszny, wcześniej nigdy nie interesowała mnie metoda produkcji, ale dlatego że może jestem starsza, a może dlatego tez ze zajmuje sie projektowaniem, kocham zwierzęta, zmieniłam podejście do tych spraw. I chciałabym by świadomość innych też do tego dojrzała.

   Usuń
 4. Nie dam rady obejrzeć filmiku ale angory i tak nie noszę, króliczka ani innych futer też nie założę. MImo to dobrze że go tu wstawiłaś, moze przemówi komuś do sumienia o ile go ma.

  OdpowiedzUsuń
 5. też nie dam rady tego obejrzeć, ale wiem jacy okrutni są ludzie wobec zwierząt :( mam swoje dwa kochane króliczki i jak pomyśle, że ktoś mógłby je tak traktować, to aż słabo się robi i płakać się chce...

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie dałam rady obejrzeć do końca tego filmiku, jestem bardzo wrażliwa na krzywdę zwierząt. Polecam książkę CSR w modzie Magdaleny Płonki, w której pokazany jest problem złego traktowania ludzi i zwierząt w przemyśle odzieżowym. Ta lektura otworzyła mi oczy i uświadomiła ile zła może wyrządzić człowiek i obecny konsumpcjonizm.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje za tytuł, przyda się. Niestety moje podejście od jakiegoś czasu do mody się zmieniło. Szkoda że przez ciuchy tyle zła się szerzy na świecie.

   Usuń
 7. Świetne zdjęcia, wyglądasz rewelacyjnie. A film jest przerażający, nie dałam rady oglądnąć do końca...

  OdpowiedzUsuń
 8. Dobrze, że są takie filmy. I dobrze, że ktoś je rozpowszechnia i tworzy takie posty.

  ty wyglądasz super jak zwykle. Szkoda, że tak mało widzę kiecki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No bo kiecka była tu nie istotna ,ale w następnym wpisie pokaże kieckę :)

   Usuń
 9. Zara i Bershka właśnie już wycofała produkty z angory, oto link do tych informacji http://tvn24bis.pl/ze-swiata,75/wlasciciel-zary-i-bershki-wycofuje-produkty-z-angory,514090.html
  Apropo stylizacji, jak zawsze SUPER !!! Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, słyszałam o tym. Niestety np. Mohito jeszcze mocno handluje sweterkami z angory 😞. I dziekuje za miłe słowa , również pozdrawiam

   Usuń

Dziękuje za komentarz :)

Copyright © 2014 Kaycat&Isabell , Blogger